×

Error

[sigplus] Critical error: Image gallery folder aktualnosci/VII_sobotkowe_spotkanie is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

×

Warning

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: [ROOT]/images/aktualnosci/VII_sobotkowe_spotkanie
×

Notice

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:
Print
Hits: 3232

[sigplus] Critical error: Image gallery folder aktualnosci/VII_sobotkowe_spotkanie is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

           W dniu 22.06.2016r. Stowarzyszenie Na Rzecz Potrzebujących „Wielki Grosz” przy Domu Pomocy Społecznej w Zborowie w ramach zadania publicznego zorganizowało przy współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Zborowie  „VII Sobótkowe Spotkanie Integracyjne Nad Zalewem Zborów-Solec 2016r.” 

                                                                                


       W spotkaniu wzięło udział 130 osób niepełnosprawnych z Domów Pomocy Społecznej w Łagiewnikach, Ratajach, Słupi, Pińczowa, Świniar, Gnojna, Zborowa, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Busku-Zdroju i Gnojna oraz osoby ze środowiska z gminy Solec-Zdrój.
       Uczestników spotkania powitał prezes Stowarzyszenia Janusz Malara a spotkanie otworzyli zaproszeni goście:  Jerzy Kolarz – Starosta Buski, Adam Pałys – wójt gminy Solec-Zdrój, Andrzej Gądek – przewodniczący Rady Powiatu w Busku-Zdroju i Andrzej Smulczyński - Dyrektor PCPR w Busku-Zdroju.
       Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z rzemiosłem – garncarstwa -przedstawionym przez Panią Marię Mikosz prowadzącą pracownię garncarską „Ulepione Marzenia” w Skrzyszowie k/Tarnowa oraz wzięli udział w warsztatach z garncarstwa.
       Zgodnie z tradycją Nocy Świętojańskiej na wodę rzucono uplecione podczas spotkania wianki. Uczestnicy zaprezentowali wiersze           i piosenki związane z Nocą Świętojańską a mieszkanki z DPS w Słupi jak nimfy w pięknych strojach i w wiankach odtańczyły zalotny taniec świętojański.
       Na zakończenie spotkania zorganizowano zabawę taneczną bo taniec to przecież jedna z form aktywnej rehabilitacji i integracji              z otoczeniem.
       Poprzez organizację takich spotkań Stowarzyszenie promuje aktywne spędzanie wolnego czasu a także integruje społeczeństwo           z osobami niepełnosprawnymi.
       W spotkaniu pomocą służyli Wolontariusze z Gimnazjum w Solcu-Zdroju z opiekunem Panią Bożeną Nowak.
       Uczestnikom zapewniono słodki poczęstunek, napoje  i obiad.
       Zadanie  zorganizowano przy udziale środków finansowych otrzymanych z Powiatu Buskiego i Gminy Solec-Zdrój oraz darów od sponsorów „Społem” PSS w Busku-Zdroju – (bułki drożdżowe)  i Przedsiębiorstwa Wielobranżowego PRIMA ze Zborowa – (Napoje orzeźwiające i wody).
       Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim za uczestnictwo w spotkaniu, Panu Mirosławowi Kumórowi za udostępnienie terenu nad zalewem z zapleczem technicznym i sanitarnym do organizacji spotkania, sponsorom, wolontariuszom i członkom stowarzyszenia za pomoc w organizacji i obsłudze spotkania.

 

{gallery}aktualnosci/VII_sobotkowe_spotkanie{/gallery}