Print
Hits: 876

Jednym z wyzwań, które pojawiło się w związku z COVID-19, było zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w instytucjach, takich jak domy pomocy społecznej. Długotrwała izolacja oraz ograniczenie kontaktów międzyludzkich negatywnie wpłynęły na samopoczucie i stan zdrowia mieszkańców. Mimo, iż placówka zapewniła możliwości utrzymywania relacji pensjonariuszy z bliskimi za pomocą telefonu lub internetu, to i tak brakowało im spotkań. Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID – 19 zagwarantował nam możliwość otrzymania szczepionki dzięki czemu, powrót do normalnego życia stał się realny.

Mogliśmy wybrać się do kina i na pizzę, co było miłą odskocznią od codzienności.

Znosimy ograniczenia dotyczące odwiedzin w naszym domu. Nasi mieszkańcy mogą wreszcie  spotykać się z rodziną i przyjaciółmi.  Dla wszystkich to wspaniałe uczucie móc porozmawiać bez szklanej przegrody. 

Planujemy zorganizować piknik dla członków rodzin naszych mieszkanek „Dzień Niezapominajki”, który jest u nas organizowany corocznie, a z powodu pandemii w zeszłym roku został odwołany. 

Rozpoczął się sezon grillowania i zabaw na świeżym powietrzu. Z radością skorzystaliśmy z zaproszenia na spotkania integracyjne  w zaprzyjaźnionych placówkach. Udaliśmy  się na ,,Wesołą majówkę” do Domu Pomocy Społecznej w Słupi, gościliśmy w Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie,  odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach. Był to  dla nas wspaniały czas, który spędziliśmy na wspólnych rozmowach, zabawach, konkursach, biesiadowaniu przy grillu. Radość mieszkańców była przeogromna. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które tym razem odbędzie się w naszym domu.

Już wkrótce odbędą się u nas warsztaty dla dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej. Jest to wspaniała okazja do integracji, wspólnego poznania i rozwijania umiejętności społecznych. 

W planach mamy również dwie wycieczki; do Kielc i Tokarni, połączoną z warsztatami rękodzieła oraz do Krynicy Zdroju, gdzie będziemy relaksować się w górskim klimacie i podziwiać piękno gór Jaworzyny Krynickiej.

W dalszej perspektywie chcemy zorganizować „Turniej Tańca dla Osób Niepełnosprawnych” oraz zabawę  andrzejkową z wróżbami i atrakcjami magicznymi.

Możliwość uczestniczenia w życiu społecznym, korzystania z oferty kulturalnej i rozrywkowej to ogromna wartość w życiu każdego człowieka. Mamy nadzieję, że wszystkie nasze plany uda się zrealizować.

 

Galeria zdjęć:

1) Spotkanie przy grillu w Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie

2) Spotkanie przy grillu w Domu Pomocy Społecznej w Słupi

3) Zabawa taneczna w Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach