Print
Hits: 726

„Otulmy się ciepłem"- to hasło przyświecało  przez ostatni rok nauczycielkom z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku – Zdroju, które wraz z zaprzyjaźnionymi seniorami postanowiły otulić nasze mieszkanki ciepłem płynącym z przepięknych, ręcznie robionych czapek, szalików i rękawiczek.

Dnia 15 grudnia Panie Ewa Gunia, Halina Mazur, Alicja Zdziarska – koordynatorki projektu wraz z Panem Dariuszem Kumorem – Dyrektorem PSP Nr 2 przywieźli do naszej placówki upominki dla mieszkanek – ręcznie robione, wełniane komplety czapek, szalików i rękawiczek. Różnorodność kolorów, rozmiarów i wzorów sprawiła, że każda mieszkanka mogła wybrać coś dla siebie. Radości było co nie miara.

Dla nas jednak oprócz ciepła fizycznego ważniejsze jest ciepło płynące z serc nauczycieli i dyrekcji szkoły. Stało się już tradycją, że przy okazji świąt gościmy u siebie grono nauczycielek wraz z Panem dyrektorem. Piękne stroiki, kartki a w tym roku wełniane komplety sprawiają wielką radość mieszkańcom placówki.

Wraz z upominkami do Zborowa trafiło ciepło serc nauczycieli, za co bardzo dziękujemy.

Kałucka Jolanta

 

więcej o spotkaniu: https://www.sp2.busko.pl/index.php/41-aktualne/aktualnoci/2095-otulmy-sie-cieplem

„Każdy ma coś, co może dać innym”

(Barbara Bush)

 

Czy jest coś lepszego na mroźny zimowy dzień, niż ciepła czapka, komin i rękawiczki? Chyba tylko ciepło płynące z dobra od drugiego człowieka. Postanowiliśmy właśnie takim ciepłem, podzielić się z podopiecznymi DPS w Zborowie. Pozostajemy w stałym kontakcie z tą placówką. Działamy z nadzieją, że to owocna współpraca. W tym roku dla odmiany, nie wykonywaliśmy ozdób, lecz przygotowaliśmy upominki o bardziej osobistym charakterze. Wykorzystaliśmy zalegające często w domach niepotrzebne włóczki. Grupa chętnych osób dołożyła do tego chęci i swoje umiejętności robienia na drutach i tak powstało 65 ciepłych prezentów. Są to komplety składające się z czapki komina i rękawiczek. Mają różne wzory, rozmiary i kolory. Zapewne każda z pensjonariuszek wybierze dla siebie coś we własnym guście. Do pracy, poza nauczycielami koordynującymi ten projekt, włączyli się inni: pani Anna Ćwiertnia (emerytowana nauczycielka z naszej szkoły), Joanna Kurpeta i seniorki: Helena Poros i Witolda Desiewicz.

15 grudnia udaliśmy się z wizytą do ośrodka. Dyrektor buskiej PSP nr 2 Dariusz Kumor, przekazał upominki na ręce dyrektora placówki Jolanty Kałuckiej oraz przedstawicieli mieszkanek. Spotkaliśmy się tam, jak zawsze, z miłym, serdecznym przyjęciem. Mieliśmy okazję poznać niektórych podopiecznych i pracowników DPS. Jesteśmy pod dużym wrażeniem panującej tam miłej, serdecznej i rodzinnej wręcz atmosfery. Mamy nadzieję na dalszą miłą współpracę, a także na to, że te praktyczne podarunki sprawią radość ludziom, którzy zdani są na opiekę drugiego człowieka. Wierzymy, że wraz z tym fizycznie odczuwalnym ciepłem, trafi do Zborowa ciepło naszych serc.

Przygotowywanie upominków przez zaangażowane osoby

 

 

Pan dyrektor wręcza prezenty przedstawicielce DPS w Zborowie

 

 

Pensjonariuszka DPS w towarzystwie dyrekcji, pracowników i gości trzyma w rękach prezent

 

 

Dyrektorka DPS w Zborowie składa podziękowania dyrektorowi szkoły i koordynatorkom projektu

 

 

Koordynatorki projektu:

Ewa Gunia

Halina Mazur

Alicja Zdziarska