Print
Hits: 113

„STOWARZYSZENIE NA RZECZ POTRZEBUJĄCYCH WIELKI GROSZ przy Domu Pomocy Społecznej  w Zborowie"  kontynuując cykl „Poznajemy Polskę" zorganizowało jednodniową wycieczkę krajoznawczą do Sandomierza – dla 50 osób, w tym mieszkanek  Domu Pomocy Społecznej w Zborowie,  personelu pełniącego funkcję opiekunów oraz dzieci i młodzieży w Domu Pomocy Społecznej w Zborowie.

Wycieczka odbyła się 01.07.2022 roku. Program wycieczki dostosowano do wieku, zainteresowań, stanu zdrowia, kondycji, sprawności fizycznej i możliwość mieszkanek placówki.

Zwiedzanie Królewskiego miasta dostarczyło wielu wrażeń uczestnikom. Cudowny rejs statkiem po Wiśle połączony z konsumpcją drugiego śniadania stanowił pierwszy punkt zwiedzania. Następnie przejazd meleksami do centrum miasta, podróż w czasie do epoki rycerzy w Zbrojowni Rycerskiej, przejście przez podziemne korytarze Sandomierza oraz wizyta na wystawie „Świat Ojca Mateusza"  dostarczyły wielu niezapomnianych przeżyć. Mimo panujących upałów humory dopisywały. Po sytym obiedzie wszyscy uczestnicy zjedli pyszne lody i zmęczeni udali się w podróż powrotną do placówki.